Sommaroy 8-15 czerwca. Co będziemy testować?

Sommaroy - magiczny archipelag 50 km od Tromso. To druga w tym roku wyprawa do tego cudnego miejsca. Tym razem 8-osobaowa załoga. Czerwiec jest w północnej Norwegii miesiącem dnia polarnego. Słońce świeci 24 godziny na dobę, jeżeli nie jest skryte za chmurami :)
Mam nadzieję, oprócz dobrego wędkowania, na udane fotografie. Śledźcie nas na facebooku, będą świeże relacje, jak wszystko dobrze sie ułoży. Co będziemy testować w temacie morskiego Big Game?

1) Spławik halibutowy

Był już próbowany w kwietniu, sprawdził się wiec teraz to będą poważne łowy, mam nadzieję.

2) Miksery megavega

Te smukłe i długie na prawie 30 cm miękkie przynety sprawdziły się w kwietniu na skrei. Teraz kontynuacja łowienia na wiele kolorów.

4) Nowość - duże różowe halibutowe gumy megavega z magnesamiKolekcja nowych gum - prototypy do testów. Podobno halibuty uwielbiają różowy i pomarańczowy?

5) Kolekcję przynet megavega w organizerze, który swietnie sporawdził się na kwietniowej wyprawie. Codzienne płukanie pod prysznicem całego zestawu przynet, to ochrona przed korozją magnesów oraz ostrych kotwic.5) Wędka 200-900g wyrzutu MAX Empire Pilk Norway pod multiplikator.

Wygląda mocarnie!

6) Plecionkę MAX Atlantic Norway


Wysokomodułowy polietylen o 8 splotach, powinien sprawdzić się w Norwegii. Występuje w 5 grubościach 25, 28, 30, 32 i 35. Barwiona na 5 wyraźnych kolorów. Latwo określić głębokość. Wystarczy zapamietać kolejnosć kolorów, powtarzanych co 50 metrów. To proste!
Nieprawdopodobna moc, deklarowana przez dystrybutora, bardzo mnie intryguje. Plecionka wygląda dobrze, jest okrągła i gładka. Nasycona dodatkowo odrobiną teflonowego smaru Nova PTFE Oil, powinna sie sprawdzić.

Cóż, więcej w relacjach z sommaroy już od środy na facebookowym profilu megavega a dla znajomych na osobistym także.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz