Kto smaruje, ten wędkuje!


Dziś jak w temacie, krótka porada na temat smarowania.
Kiedy dowiedziałem się od pewnego wędkarza, wyjeżdżającego na połów skrei na wyspę Soroya, że ma smar, którym można zabezpieczyć plecionkę przed zamarzaniem i sprawić aby nie chłonęła wody, zaciekawiłem się. Otrzymałem do testów 400 ml opakowanie w aerozolu Nova PTFE Oil. Rewelacja! Kolegom z wyprawy w Sommaroy, także potraktowałem sprayem plecionki.

INFORMACJE OGÓLNE
NOVA PTFE OIL jest jasno-przezroczystym smarem na bazie wysokowartościowych olejów mineralnych i mikrosfer PTFE (politetrafluoroetylen), które pracują jak dobrze przylegające i wypełniające kulki w łożysku tocznym, tworząc na współpracujących częściach film smarujący. Smar ten charakteryzuje się najniższym współczynnikiem tarcia spośród wszystkich, dostępnych na rynku smarnych materiałów stałych. NOVA PTFE OIL zapewnia profesjonalne i unikalne smarowanie przy wysokich (250°C) i niskich (- 50°C) temperaturach. Nie wysycha, nie wytapia się, nie zamarza, jest odporny na wodę, nie ulega wypłukaniu, nie jest nasiąkliwy. NOVA PTFE OIL posiada silne własności penetrujące, przenika również przez rdzę i poluzowuje zapieczone części. Jest neutralny, odporny na korozję i ma własności ochronne. Zapobiega zużyciu współpracujących części i nadaje się zarówno do dużych obciążeń, jak i do precyzyjnych mechanizmów. NOVA PTFE OIL ma neutralny odczyn pH i nie uszkadza tworzyw sztucznych, metali, kauczuku.
Przed kwietniową wyprawą do Sommaroy zabezpieczyłem ww. smarem wszystkie plecionki na moich kołowrotkach oraz multiplikatorach. Stwierdzam, że jest to rewelacyjny preparat smarny, sprawiający że nasączona nim plecionka ma nieprawdopodobne właściwości. Po pierwsze wszystkie mikrowłókna są tak jakby sklejone nano filmem kulek teflonu, który powoduje silne ich przyleganie do siebie.
Unikalne smarowanie w wysokich i niskich temperaturach sprawia, że plecionka nie zamarza na mrozie, gdyż nie chłonie wody.
Uzyskujemy w ten sposób bardziej okrągły splot. Niski współczynnik tarcia, odpychanie brudu i kurzu, silna penetracja w głąb splotu plecionki oraz odporność na duże obciażenia na przelotkach podczas holu ryby sprawiają, że jest to prawdopodobnie rewolucyjny preparat właśnie dla nas wędkarzy.
Doskonałe smarowanie zaś współpracujących części wykonanych zarówno z metalu, jak i plastiku, względnie kombinacji plastik/metal, kwalifikuje Nova PTFE Oil jako idealny środek do konserwacji kołowrotków.

Biorąc pod uwagę fakt, że ww. zastosowania Nova PTFE Oil, to zaledwie mikroskopijna lista wykorzystania smaru, otrzymujesz najnowszej generacji preparat smarujący do mnóstwa zastosowań również w domu czy firmie. Smar już dostępny w klubowym sklepiku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz