Proste i pożyteczne - naprawiamy silikon

Prawdopodobnie podczas wędkowania w słodkiej wodzie nie ma aż takiego problemu gdyż gumki są małe i niewiele kosztują. Jednak podczas pobytu w Norwegii stwierdziłem, że ryby rujnują nasze przynęty i kieszenie. Duże przynęty są kosztowne. Każda ryba ma najeżoną ostrymi zębami paszczę, która potrafi znacząco pokiereszować nasze piękne i kolorowe silikonowe zabawki. Oto pomysł jak szybko i skutecznie naprawić "zranione" gumowe rybki.


Pół biedy, jeżeli powierzchnia przynęty jest tylko lekko pogryziona. To nie eliminuje jej z łowienia. Często jednak dochodzi do poważniejszego uszkodzenia.Tak pokiereszowane gumy najlepiej umyć słodką wodą, osuszyć i naprawić, zanim po kolejnym zanurzeniu w toni wyjmiemy tylko jej część lub w ogóle ją stracimy.
Do klejenia nawet znacznych pęknięć i rozdarć silikonu stosowałem przeróżne kleje i sposoby. Ostatnio używam doskonały klej z firmy fishingglue.de. (dostępny od niedawna w naszym klubowym sklepiku)
Naprawiaj swoje ulubione przynęty. Daj im 2 a nawet 3 życie, zwłaszcza że są kosztowne z racji swoich rozmiarów.


Sposób klejenia opisany w sklepie lub do zobaczenia na filmach niżej:
Jak widać, możesz także z powodzeniem robić skuteczny tunning swoich przynęt, używając fishingglue. Eksperymentuj, może twoje dzieło będzie panaceum na przełowioną wodę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz