Do śledzika 8 dni, dotarły w samą porę.Do Śledzika pozostało jeszcze 8 dni.

Najprościej rzecz ujmując – ostatni dzień ostatków, czyli wtorek przed Środą Popielcową. A jednocześnie ostatnia okazja, by nagrzeszyć przed Wielkim Postem. Nazwa tego dnia pochodzi od jednej z najtańszych postnych potraw. Jako zwiastun 40 chudych dni, w niektórych rejonach kraju śledzik podawany był biesiadnikom tuż przed zakończeniem zapustowych hulanek, które trwały już od Tłustego Czwartku. Śpiewom i tańcom nie było końca, zwłaszcza na Kaszubach, gdzie zapusty miały wyjątkowo uroczysty charakter. Konsumowano ogromne ilości mięsa, słodkości i alkoholu. Zgodnie ze starym kaszubskim porzekadłem ten, kto nie jadł mięsa w zapusty, miał być latem zjedzony przez komary. Uroku zabawie dodawał zwyczaj przebierania się za najrozmaitsze postacie i zwierzęta – na kaszubskich imprezach nie brakło więc niedźwiedzi, bocianów, żandarmów, a nawet cyganów. Obecnie z okazji zakończenia karnawału organizowanych jest mnóstwo imprez – głównie w pubach i restauracjach. Nie oznacza to oczywiście, że wraz z pożegnaniem karnawału ludzie żegnają się z hucznymi zabawami. Zwyczaj wstrzymywania się od biesiadowania w czasie Wielkiego Postu nie ma szans wygrać z realiami wolnego rynku. Dla większości więc „śledzik” to kolejna okazja do tego, by korzystać z uroków życia. Raz na słono, raz na słodko.

Rozpędziłem się tym etnograficznym wywodem o zwyczajach ludowych a tu pora na śledzie z arsenału przynęt megavega. Właśnie do klubowego sklepiku dotarła świeżutka partia najłowniejszych modeli Herringów megavega w średnim, 25-centymetrowym rozmiarze i z główkami 175 gramów.


Dzięki zeskanowaniu prawdziwego śledzia atlantyckiego, przynęta Savage Gear 3D Herring Big Shad jest idealną kopią realnego śledzia, który stanowi ulubione pożywienie drapieżników Nordic Big Game: halibutów, ogromnych dorszy i czarniaków.
25-centymetrowa przynęta z 175-gramową główką oraz morską kotwicą 4/0 na przyponie z huprovki a całość trzymaną magnesami neodymowymi w miejscu płetwy odbytowej, przy body rybki.
To nasza sztandarowa przynęta z tych ze średniej półki cenowej. Doskonale wykonana i nieprawdopodobnie łowna! Żadne słowa nie oddadzą tego co film.


Zapraszamy na zakupy.
W naszym klubowym sklepiku obowiązują inne zasady, niż gdzie indziej:

  • Zawsze najniższe ceny;
  • Znajdziesz gdzie indziej niższą cenę, daj nam znać a otrzymasz zniżkę oraz nagrodę!
  • Zarejestrowani klubowicze mają extra przywileje i zniżki;
  • Rejestruj się, załóż swoje konto, nie zwlekaj, to nic nie kosztuje;
  • Polecaj znajomym nasz klub i odbieraj bony na zakupy w sklepiku.
  • Może się zdarzyć, że Twoje zakupy będą bezpłatne albo...jeszcze Ci dopłacimy! Nie żartuję!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz