Co jest najważniejsze podczas wyprawy na ryby do Norwegii?

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Byłem w Norwegii na rybach 8 razy w ciągu 6 lat. Często mam zadawane pytanie: co jest najważniejsze podczas wyprawy. Bez wahania odpowiadam - BEZPIECZEŃSTWO! Wielokrotnie wychodziliśmy w morze przy różnych warunkach pogodowych. Nigdy nie ryzykowaliśmy - życie jest jedno. Drugi raz nas nie zaproszą...wcale. Tak śpiewa Maryla!
Wielu chętnych na pierwszą wyprawę idzie często na skróty i szuka....tanio! Nie sugerujcie się ceną. Czasami rozrzut może być ogromny. Na cenę każdego produktu składa się wiele składników. Zwyczajnie oczekujemy: Dobrze - Szybko - Tanio! W większości przypadków możemy otrzymać tylko kombinację 2, z tych 3 czynników. Tak jest również z ofertami wypraw na ryby do Norwegii, wiem co piszę! Pamiętajcie, sprawdźcie wszystko w ofercie, ale przede wszystkim jakie są łodzie w ośrodku.
Możecie także skontaktować się ze mną - moje porady mailowe i telefoniczne są jeszcze bezpłatne :) Decyzja i tak będzie Wasza.

Proponuję krótki film, ku pamięci, obraz więcej da niż słowa!UWAGA! Od 2015. roku obowiązkowo trzeba mieć założoną kamizelkę ratunkową podczas przebywania w łodzi, nawet w porcie. Nie zwalnia z tego obowiązku nawet posiadanie kombinezonu wypornościowego. Kary w Norwegii są wysokie!
Osobiście używam od ub. roku lekki i ciepły kombinezon IMAX "nie pływający" i zawsze mam założoną wygodną kamizelkę "samopompującą" BESTO. Jeżeli jest ciepło, a bywa latem w Norwegii czasami bardzo ciepło, zdejmuję kombinezon i zakładam wygodną kamizelkę na lekką odzież.


1 komentarz:

  1. No i świetnie! Bezpieczeństwo przede wszystkim - nie tylko na rybach! :)

    OdpowiedzUsuń