Jedziemy na wieloryby. Jedziesz z nami?

Zaplanowaliśmy klubową wyprawę na safari z wielorybami, które jesienią przybywają w rejon Tromso na ucztę. Zwłaszcza na początku listopada jest optymalnie, gdyż wtedy w rejon fiordów wokół Mikkelvik wpływają ogromne ławice śledzi. Oczywiście, że inne znane nam ryby (dorsze, halibuty, czarniaki) również ucztują na tłustych śledziach, gromadząc zapasy tłuszczu na zimę i wiosenne gody.
W planie mamy więc też wędkowanie, a jakże! Duże prawdopodobieństwo na zorzę polarną w tym czasie.Wyprawa z przewodnikiem, który dobrze zna tamtejsze łowiska.


Obejrzyj niżej krótki film z Mikkelvik


Ta wiadomość miała być dopiero w kwietniu po naszym powrocie z marcowej wyprawy do Mikkelvik na skrei. Okazało się, że wszystkie apartamenty 5-osobowe na początku listopada są już zarezerwowane. Zostały wolne 2 domy 10-osobowe. Wczoraj niezwłocznie wysłałem zapytanie. Dziś przyszła odpowiedź potwierdzająca 1 wolny dom, który zarezerwowałem.


Do dyspozycji będziemy mieli 2 duże, szybkie i bezpieczne łodzie Kaasboll 760 HT. 


Lecimy do Mikkelvik Brygge w dniach 8-15 listopada 2017 r. Wylot w środę 8 listopada z Gdańska lub Krakowa, powrót w środę 15 listopada.

Suplement - bonus
Zapraszam na film z uczty humbaków na gromadniku (kapelanie).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz