Fantazje na temat czeburaszki morskiej

Z definicji Wikipedii: Kiwaczek lub Czeburaszek (ros. Чебурашка, Czeburaszka) – bohater opowiadań autorstwa Eduarda Uspienskiego oraz cyklu radzieckich animowanych filmów lalkowych w reżyserii Romana Kaczanowa. Pierwsze wzmianki o Kiwaczku pojawiły się we wstępie do książki Eduarda Uspienskiego Krokodyl Giena i przyjaciele. Książkowy Kiwaczek jest tropikalnym zwierzątkiem, które do dużego miasta trafiło przez przypadek. Zasnęło w skrzyni z pomarańczami, która z kolei trafiła w ręce dyrektora rosyjskiego sklepu. To właśnie ów dyrektor nazwał zwierzątko Kiwaczkiem, ponieważ zwierzątko ciągle się przewracało. Główna fabuła bajki to poszukiwanie przez Kiwaczka swojego miejsca w radzieckiej rzeczywistości.
Ot i co takiego wspólnego z wędkarstwem ma Czeburaszek? Właśnie tak nazwali wędkarze zza naszej wschodniej granicy kulkę ołowianą z dwoma uszami, która wyglądem niewiele odbiega od bajkowego cudaczka - Czeburaszka Kiwaczka.

Zapewniam Was, że już w Polsce mała czeburaszka zdobyła uznanie wielu spinningistów.
W 2015 roku postanowiłem przetestować czeburaszkę w większym, morskim rozmiarze. Tadzio zrobił odlew 230 o 160-gramowy i pięknie jak zawsze pomalował proszkowo. Ten większy okazał się niezwykle udany.
Zaczęliśmy fantazjowanie z kolorami, oczkami wklejanymi i na efekty nie trzeba było długo czekać.
Na filmie nizej kilka przykładów zbrojenia czeburaszki morskiej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz