Norwegia - wędkarski raj

Jeżeli to czytasz, prawdopodobnie interesuje Cię wędkarstwo morskie w Norwegii. Doskonale! Tu znajdziesz prawie wszystko, co może być Tobie pomocne. Jeżeli jednak nie ma tego czego szukasz, napisz - prawdopodobnie będziemy mogli Ci pomóc. W zakładce KONTAKT są nasze dane. Zapisz się na newsletter  a będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami.
Wędkowanie w Norwegii to nasza pasja. Z pasji zrodził się pomysł częstego odwiedzania tego wędkarskiego raju. Może wybierzesz się tam razem z nami?
Jeżeli jakieś miejsce na ziemi zostało stworzone dla wędkarstwa, jest nim z pewnością Skandynawia. 

Od szwedzkich szkierów po fiordy Norwegii i arktyczną tundrę roztacza się bezmiar nieskażonej natury, poprzecinanej jedynie dobrze utrzymanymi drogami.
Bez wielkich przygotowań, z nami możesz przeżyć przygodę życia. Przecież Skandynawia jest tak blisko! Od Polski dzieli Szwecję zaledwie jedna noc podróży promem. Z portów docelowych bezpieczne i wygodne drogi wiodą w głąb Szwecji i dalej – do Norwegii.
W Skandynawii za każdym zakrętem czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki. Piękne krajobrazy i zabytki kultury – to oferta Szwecji. Już na początku skandynawskiego szlaku, wpływając do portu w Nynäshamn, będziesz podziwiać krajobraz rozrzuconych na Morzu Bałtyckim wysp i piękno szkierowego wybrzeża. 
Fiordy, wodospady, lodowce, skały i piękne widoki... Całej różnorodności uroków Norwegii nie da się wymienić jednym tchem. Wrażenia są zapewnione nawet bez wysiadania z samochodu! Sama droga przez góry, jak i przejazd obok fiordów stają się wyjątkowym przeżyciem. Każda godzina podróży przez Skandynawię jest niezapomnianą przygodą. Warto ją przeżyć!
Wyspa Vega.
Prosto na południe od Koła podbiegunowego leży archipelag Vega - skupisko ponad 6500 wysp i wysepek znajdujących się pod specjalna pieczą UNESCO.
Vega to główna i największa wyspa. To najbliższe z najlepszych łowisk wg. mnie.
Możesz szybko odbyć wirtualną podróż na Vegę, wystrczy kliknąć na obraz niżej.


Niżej krótki film Sergiusza O Norwegii
Norwegia, urzędowo Królestwo Norwegii to monarchia konstytucyjna, której terytorium obejmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard i Wyspę Bouveta. Ma łączną powierzchnię 385 252 km² i liczy około pięciu milionów mieszkańców. Jest drugim najrzadziej zaludnionym państwem Europy. Graniczy ze Szwecją niemal na całej długości granicy; znacznie krótsze odcinki oddzielają Norwegię od Finlandii i Rosji. Kraj posiada również granicę morską (przez cieśninę Skagerrak) z Danią. Stolicą Norwegii jest Oslo. Długa, licząca ponad 20 tys. kilometrów linia brzegowa znana jest z charakterystycznych zatok, tzw. fiordów. Nazwa kraju pochodzi od staro nordyckiego „nord vegen” (pol. droga na północ). Więcej o tym fascynującym i pięknym kraju np.: w Wikipedii  

Bliskość Norwegii to dla nas, wędkarzy z Polski, wielkie zrządzenie losu. I wbrew mitom, nie musi być drogo.
Chcesz jechać? Zapytaj nas, kiedy wyjeżdżamy i czy mamy wolne miejsce? Telefon 601946080
Zaprenumeruj bezpłatny biuletyn, wtedy zawsze otrzymasz gorące informacje.

Życzę udanych wypraw, wielu okazowych ryb! Proszę o udostępnianie i ew. komentarze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz