Czy Kvalvik pomoże złowić halibuta?

Czy mieszkający na Lofotach Svein Kvalvik, może pomóc złowić upragnionego halibuta?
Być może, dlatego warto spróbować. Przecież wędkarze od dawna stosują przeróżne dipy i atraktory. Spróbuj atraktora Kvalvik Bait!
Świetne wyniki poparte przez norweskich rybaków, którzy łowią na sznury z haczykami.
Kalvik Bait to trwały i wysokiej jakości atraktor wędkarski.
Norweski Instytut Rybacki przy współpracy z Firmą Kvalvik Bait i zawodowymi rybakami, w wyniku prac nad poprawą efektów przy połowach na sznury morskie, opracował pasty wabiące określone gatunki ryb. Badania były prowadzone na Lofotach gdzie dorsz, halibut oraz łosoś/pstrąg łowione są przez zawodowych rybaków w dużych ilościach. W wyniku tych prac powstała pasta Kalvik Bait, która otrzymała norweską nagrodę Innovation Award 2014.
Kalvik Bait, którego działanie oparte jest na naukowych badaniach, oddziałuje w wodzie do 700 m.
W wyniku tego badania, krem ​​Kvalvik Bait, jest jedynym na świecie atraktorem do przynęt, który posiada dokumentację naukową, popartą efektami.


W jego skład wchodzą specjalnie dobrane aminokwasy, a nie tak jak w tanich atraktorach, oleje i tłuszcze. Pasta ta trzyma się nawet na super gładkiej powierzchni i w słonej wodzie działa do kilkunastu godzin. Nie trująca dla otoczenia, rozkłada się biologicznie.
Zastosowanie jej jest bardzo proste. Wystarczy kropla na powierzchnię przynęty, rozprowadzona palcem. Po pięciu minutach na wolnym powietrzu, można przystąpić do łowienia.
Kvalvik Bait występuje w trzech rodzajach wabiących: dorsze, halibuty i łososie/pstrągi.

Opis stosowania atraktorów w odniesieniu do konkretnych ryb.

Kvalvik Bait na dorsza

Kiedy zamierzasz łowić dorsze z atraktorem Kvalvik Bait, zastosuj krem ​​bezpośrednio na wybraną przynętę. Gdy używasz przynęt gumowych, to zaleca się, aby zaaplikować krem np. w wydrążony wycinakiem otworek. Dzięki temu przynęta nosi zapach w zamknięciu przez dłuższy okres czasu. Niektóre przynęty gumowe posiadają fabrycznie wydrążoną przestrzeń, w którą można zaaplikować atraktor. Rysunek pokazuje jak Kvalvik Bait jest stosowany na typowych przynętach.


Poniższy film pokazuje jeden z eksperymentów z atraktorem Kvalvik Bait na dorsze w Stacji Badawczej w Tromsø.Kvalvik Bait na halibuta

Jeżeli pragniesz złowić halibuta, zaplikuj halibutowy atraktor w sposób podobny, jak wyżej na dorsza.


Poniższy film pokazuje jeden z eksperymentów z halibutami w Stacji Badawczej w Tromsø. Zobacz jak największy halibut porwał i zburzył całą platformę z atraktorem, używaną w eksperymentach!


Kvalvik Bait na łososiowate

Podczas połowów łososia lub pstrąga, proszę zastosować krem ​​bezpośrednio na przynętę. Wmasować krem ​​do ciała muchy bezpośrednio palcami. Rysunek niżej pokazuje zastosowanie do typowej mokrej muchy. Należy pamiętać, że nie należy używać Kvalvik Bait na suchych muchach, gdyż może to zmniejszyć jej zdolność pływania.
Poniższy film pokazuje krótką demonstrację, w jaki sposób można zastosować atraktor Kvalvik Bait do typowych much trociowych.


Czy Kvalvik Bait okaże się panaceum na chimeryczne brania ryb, możecie przekonać się już na Waszej najbliższej wyprawie na ww ryby. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz